Narystės:

 
 

 

 

 
   

   
LIEPA

Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos skyriaus darbuotojai su kolegomis iš kitų instituto padalinių nuo 2013 m. kovo įsitraukė į ES struktūrinių fondų projektą „Lietuvių šneka valdomos paslaugos (LIEPA)“ (Ekonomikos augimo veiksmų programos prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonė „Lietuvių kalba informacinėje visuomenėje“, Nr. VP2-3.1-IVPK-12-K-01-001).

Projekto partneriai – Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos institutas (koordinatorius), Lietuvos edukologijos universitetas ir Šiaulių universitetas. Projektas truks iki 2015 m. rugpjūčio.

Bendrinės kalbos skyriuje kuriama viena iš šešių šio projekto paslaugų – interaktyvi elektroninė lietuvių sakytinės kalbos naujovių vartosenos paslauga „Lietuvių kalbos naujažodžių tartuvas“ (vad. dr. Rita Miliūnaitė).

 

Projekte dirba:

 

Nerijus Butvilas (LKI projektų vadybininkas),
dr. Danutė Liutkevičienė (buv. Leksikografijos centras, dab. Bendrinės kalbos tyrimų centras),
dr. Rita Miliūnaitė (buv. Bendrinės kalbos skyrius, dab. Bendrinės kalbos tyrimų centras),
dr. Daiva Murmulaitytė (buv. Bendrinės kalbos skyrius, dab. Bendrinės kalbos tyrimų centras),
dr. Robertas Stunžinas (Terminologijos centras),
dr. Aurelija Tamulionienė (buv. Bendrinės kalbos skyrius, dab. Bendrinės kalbos tyrimų centras).

Konsultuoja programuotojas Evaldas Ožeraitis (VU MII).

 

Projekto naujienos

 

2013 10 02. 2013 m. spalio 2 d. Vilniaus universiteto Filologijos fakultete vyko konferencija, kurioje projekto dalyviai supažindino su pirmaisiais darbo rezultatais.


„Lietuvių kalbos naujažodžių tartuvo“ pranešimo skaidrės.

 

2013 10 20. Apie projektą LIEPA rašo interneto naujienų portalas 15min.lt.

2015 01 19. Kuriama LIEPOS projekto interneto svetainės, skirtos 6-ioms paslaugoms, Lietuvių kalbos naujažodžių tartuvo dalis. Svetainę kuria UAB „Algoritmų sistemos“.

2015 07 28 ir 30 d. rengiama baigiamoji LIEPOS projekto konferencija. Joje ir pranešimas apie sukurtą Lietuvių kalbos naujažodžių tartuvą.

Sukurtas reklaminis tartuvo skydelis. Jį galite parsisiųsti ir įsidėti į savo interneto puslapį: nusistatykite reikiamą dydį ir susiekite paveikslėlį su nuoroda http://liepa.rastija.lt/Tartuvas.